Aynaların Mucizesi 


Derin anlamlar taşıyan özel takılar...

Unutulmaya terk edilmiş, kendine has aynalı takılar SmoS ile yeniden canlanıyor. Aynalı mücevherler, öncelikle aynaların mistizmi ve sembolize ettiği "önem"den yola çıkmıştır.

Zamanın başlangıcından beri, aynada veya suda yansımamızı görmek ve kabullenmek hayatımızda çok önemli bir rol oynamıştır ve her gün defalarca karşımıza çıkar.

SmoS sizi sembolizm ve ışıltılı bir güzellik barındıran bu dünyanın içine çekecek...

Aynalar negatif enerjilerden korunmanın en kolay yolu ve berraklık, netlik,  gerçeğin yansıması, koruma ve kendini tanımanın simgesi olarak hemen, hemen her kültürde karşımıza çıkar.

Asya'dan Avrupa'ya  bircok  kültürde ve şamanlarda: kendilerini negatif enerjilerden korumak için,

Maya ve Aztek lerde ;  ( önceleri yansıtıcı yüzeyler ) tanrılarına kendi ışıklarını göstermek, "Buradayım beni gör,unutma" demek için,

Göçebe kültürlerde; başkaları neşelerini çalmasin diye kullanılırmış.

Iran ve Anadolu da hazırlanan eski muskaların birçoğunun içine gözden koruma amaçlı ayna koyulurmuş.

Peygamber Efendimiz yanindan aynasını hiç eksik etmez ve her baktığında dua edermiş.

Hz. Ali'den rivâyet edilmiştir ki, Hz. Peygamber aynaya baktığı zaman şöyle dermiş

"Elhamdü lîllâh. Allâhümme kemâ hassente halkî fehassin hulukî."

Mânâsı: "Hamd Allah'a mahsustur. Allah'ım, yaratılışımı güzel yarattığın gibi, ahlakımı da güzelleştir."

 

Yıllar boyunca aynalar insanoğlu için çok büyük önem arz etmiştir. Bir aynanın size tüm yönlerinizi gösterme gücü vardır ve bu güç bütün bu yönlerinizle yüzleşmemizi sağlar.

Bu sıradışı takıların en önemli özelliklerinden bir diğeri ise sizi çevrenizdeki negatif enerjiden korumasıdır.

Bu parçalar ile enerjinizi ve gücünüzü koruma yeteneğinizi artırırken hayatınızın her evresinde kullanabileceğiniz bir moda aksesuarına da sahip olursunuz.

 

Modeller

SmoS kolleksiyonu sadece moda bir öğesi değildir. Her modelinin kendine has, derin ve farklı bir anlamı vardır. İşte birbirinden farklı parçalarımızdan bazıları:

Larentia: Roma, Toprak Tanrıçası. Kutsal anne. Doğurganlığı ve büyümeyi, yaşayan bir varlığı sembolize ediyor. Çoğalmanin ve üremenin  simgesi.

Lotus: Lotus çiçeğinin çok katmanlı yapısı aynanın kesimine yansıtılmıştır. Lotus, saflığı ve kendine sadakati temsil eder. Kirliliği reddetmesi onu aydınlanma ve saflığın sembolü haline getirmiştir.

C.G. Jung'un söylediği gibi; aynalar dış görünüşün, maskenin arkasında saklanan gerçek renkleri ortaya çıkarır. Aynada riya yoktur.

 

Peki aynalı mücevherler nasıl ortaya çıktı?


SmoS pek çok başarı hikayesiyle benzer şekilde deneyimler sonucunda doğdu. SmoS'un tasarımcısı Sedef Onar, yeni evine taşındıktan sonra sayısız sorun yaşadı. Bu sorunların sonu gelmeyince bir arkadaşı evinin etrafındaki negatif enerjiyi uzaklaştırmak için ayna asmasını önerdi. Bu tavsiyeye uyan Onar'ın sıkıntıları kısa sürede yok oldu. Bunun üzerine aynalari araştırmaya başladı ve hayatının her anında takı olarak taşımaya karar verdi ve aynalı takılar SmoS la yeniden doğdu. Şimdi hergün yenileri üretiliyor, yabancı enerjilerden arındırılıyor ve topraklanarak beğenilerinize sunuluyor.

 

Aynalı Takılar ayni zamanda hayranlıgın bir ifadesidir.

Ayna hediye etmek pek çok kültürde yer alan, oldukça eski bir gelenek. Eski zamanlarda hayranlığın bir simgesi olarak kabul edilen aynaları erkekler sevgililerine hediye ederlerdi. Günümüze kadar uzanan bu gelenekle erkekler sevgililerine aynaya yansıyan kadından daha güzel birinin bulunmadığını anlatırlardı. Aynalı mücevherlerimiz sevdiklerinize onlara hayranlığınızı göstermeniz ve sevginizi en güzel şekilde ifade etmeniz için ideal ve sıradışı bir hediye olabilir.

"Bilemezsin, sana verecek bir armağanı ne çok aradığımı. Hiçbirşey içime sinmedi. Altın madenine altın sunmanın ne anlamı var. Ya da okyanusa su. Düşündüğüm her şey Doğu'ya baharat götürmek gibiydi. Kalbimi ve ruhumu vermemin bir yararı yok, çünkü sen zaten bunlara sahipsin. O yüzden sana bir ayna getirdim. Kendine bak ve beni hatırla!... "       Hz. Mevlana